Plikė ant galvos: kaip galima atstatyti plaukus

Plikimas, tai didelio plaukų kiekio slinkimas. Toks reiškinys dažniausiai įprastas vyrams. Plaukų kiekio atstatymui, vyrai griebiasi įvairių metodų ir priemonių.

Plikimo priežastys

Kaip taisyklė – vieni vyrai pradeda plikti nuo pakaušio, kiti – nuo kaktos. Rečiau – nuo viršugalvio. Daugeliui moterų, pliki ar praplikę vyrai, priimami kaip seksualūs ir patrauklūs stipriosios lyties atstovai. Tačiau didžioji dalis vyrų, pastebėję tokį reiškinį, susijaudina, susinepatogina, pajaučia tam tikrą dvasinį diskomfortą.

Plikimo priežastys yra šios:

  • Kai kurių vaistinių preparatų vartojimas;
  • Dažnos stresinės situacijos;
  • Nesubalansuota mityba;
  • Paveldimumas;
  • Kai kurie organizmo sutrikimai.

Efektyvios priemonės, skirtos plaukų kiekio atstatymui

Plikimo stabdymui ir atstatymui iki buvusio plaukų kiekio lygio, naudojamos keturios metodikos:

  • Operacinis metodas;
  • Antiandrogeninė terapija;
  • Fizioterapija;
  • Lokalinė plaukų augimo stimuliacija.
Plikimas

Plikimas

Operacinis metodas, kaip taisyklė, naudojamas esant plačiam plikimui. Priklausomai nuo pažeisto kaukolės ploto ir individualių organizmo savybių, taikomi įvairūs plaukų atstatymo būdai. Pavyzdžiui, esant ne gausiam plikimui, taikomas odos, kurioje plaukai auga normaliai, tempimas į plinkančią zoną. Taip pat naudojama plaukų svogūnėlių transplantacija, nuo vienos galvos dalies, ant kitos. Šiuo metodu galima pilnai atstatyti tankią ševeliūrą.

Antiandrogeninė terapija reiškiasi specialių preparatų poveikiu į plinkančias galvos sritis. Verta pažymėti, kad šis metodas netaikytinas jauniems vyrams, nes tokie preparatai gali pasireikšti eile šalutinių poveikių. Pavyzdžiui, gali kilti problemų su erekcija ir svoriu. Egzistuoja ir gerokai švelnesni preparatai, tačiau jie naudojami komplekse su kitais plaukų atstatymo metodais.

Vietinio poveikio stimuliatoriai, skirti esamų plaukų išsaugojimui ir jų augimo atnaujinimui iš esamų plaukų svogūnėlių. Kaip taisyklė, šis metodas efektyvus ankstyvoje plikimo stadijoje, kol dar gyvybingi plaukų svogūnėliai. Jei plikė susiformavusi seniai, teigiamos dinamikos nesitikėkite, kadangi stimuliatoriai neveikia žuvusių folikulų.

Kaip namų gamybos stimuliatoriai, gali būti preparatai, pagaminti medaus pagrindu, pridedant garstyčių ir raudonųjų pipirų. Jie pagerina galvos odos maitinimą ir stimuliuoja kraujo apytaką, dėl ko galima greitai atstatyti prarastus plaukus.