Kodėl vaikinams atsiranda spuogai ant nugaros

13 – 14 metų berniukams prasideda lytinė branda. Šiuo periodu jų organizmas patiria tam tikrus fiziologinius pokyčius, kurie išprovokuoja spuogų atsiradimą ant kūno.

Spuogų atsiradimo priežastys

Pirmoje eilėje, spuogų atsiradimą išprovokuoja amžiaus hormonų išsiskyrimo pakitimai. Hormoninio fono pakitimams daug reikšmės gali turėti patirtas stresas. Emocinių pergyvenimų metu, riebalinės liaukos stipriai suaktyvina savo veiklą, dėl ko, išsiskyręs riebalų perteklius, užkemša odos poras ir pradeda formuotis spuogai.
Vaikinams ant nugaros atsiranda spuogai žymiai dažniau, nei merginoms. Vaikinai dažniau ir gausiau prakaituoja, atliekant kokį nors fiziškai sunkesnį darbą, o riebalinių liaukų darbas provokuoja riebalines išskyras spuogų pavidalu. Todėl tokio amžiaus vaikinams rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo odos priežiūrai, tai yra – reguliariai naudotis dušu. Po kiekvieno prakaitavimo būtina vakare nusiprausti po šiltu dušu, su muilu. Taip bus išvengta šio nemalonaus negalavimo.

Kaip kovoti su spuogais ant nugaros

Kaip kovoti su spuogais ant nugaros

Taip pat neigiamą poveikį daro ankšta, sintetinė apranga, kuri prišildo kūną, užkemša poras ir neleidžia odai kvėpuoti.
Dar viena spuogų atsiradimo ant nugaros priežastimi vaikinams, gali būti vidaus organų susirgimas, pavyzdžiui, virškinamojo trakto. Šiuos negalavimus iššaukia nesaikingas riebaus maisto vartojimas ir aplamai, neteisinga mityba. Jei vaikinai per daug valgo riebių ar turinčių daug angliavandenių, patiekalų, vargu, ar pavyks išvengti spuogų ant nugaros. Be to, spuogų atsiradimo priežastimis gali būti inkstų, kepenų funkcijos sutrikimai, susilpnėjęs imunitetas, medžiagų apykaitos sutrikimai, žarnyno disfunkcija ir netgi buvimas po saulės spinduliais.
Rečiau būna alerginių reakcijų poveikis, bet pasitaiko. Daugiausiai, organizmo reakcija į kažkokį maistą ar vaistus. Kartais būna ir taip: mėgėjai išspaudinėti spuogus, dar daugiau jų „prisėja“ ant jaunuolių nugarų. O gaunasi taip: kaip taisyklė, rankos nebūna švarios; o į atsiradusią po išspaudimo žaizdelę papuola bakterijos ir sukelia uždegimą, kuris pasireiškia spuogų atsiradimu.

Ką daryti, jei vaikinui ant nugaros atsirado spuogai?

Jei pastebėjote, kad vaikinui ant nugaros atsirado spuogai ar išbėrimai, kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys negalavimo priežastį ir paskirs atitinkamą gydymą. Kai kurie žmonės bando gydytis liaudiškomis priemonėmis, bet praktika rodo, kad be tikslios diagnostikos, išsigydyti namuose, tikimybė menka. Daugumoje gydytojai prirašo vaistus, pavyzdžiui, „skinoreną“, „metrogilą“, „diferiną“ ar „dalaciną“. Kartais padeda ir cinko tepalas.