Ką daryti, jei neauga barzda

Brazda geba papuošti vyro veidą. Tačiau ne visi vyrai gali pasigirti tankia augmenija ant žandų bei smakro. Pas vienus ji nelygi, kitiems aplamai, neželia. Norint išspręsti šią problemą, reikia išsiaiškinti priežastis, dėl ko tai vyksta ir surasti būdus, kaip jas pašalinti.

Jei barzda neželia vaikinui, kuriam dar nėra ir 18 – os, ypatingai sielotis dėl to ne verta. Šiame lytinio brendimo amžiuje gali būti ir taip, kad barzda susiformuos vėliau.

Dažnai būna, kad brendimo laikotarpiu, organizme vyksta tam tikri hormoninės veiklos pokyčiai, galintys sutrikdyti barzdos augimo procesą. Hormoninės veiklos nukrypimai brendimo laikotarpiu, gali atsiliepti ne tik barzdos augimui, bet ir sukelti kitų sveikatos problemų. Situaciją įvertinti gali tik gydytojas – endokrinologas.
Taip pat barzdos žėlimą gali lemti ir genetinė priklausomybė. Reiktų pasidomėti artimiausių vyriškos lyties giminių (tėvų, senelių, dėdžių, prosenelių) istorija ir išsiaiškinti, gal būt, kažkuriam silpnai žėlė barzda, o gal būt – nežėlė aplamai.

Retai, bet kartais pasitaiko ir taip, kad barzdos skurdumą išprovokuoja neteisingas skutimasis. Šiuo atveju pažeidžiama plaukelių struktūra, kas priveda prie neteisingo barzdos augimo ar neaugimo visiškai.
Plaukų ant veido augimui gali pakenkti dažni stresai ir neteisingas gyvenimo būdas. Depresinė būsena blogai veikia aplamai, visą organizmą. O žalingi įpročiai, kaip rūkymas, dažnas alkoholio ir kofeino vartojimas, priveda prie testosterono gamybos silpnėjimo. O tai, savo ruožtu, priveda prie skurdaus plaukų augimo ant veido ir ant viso kūno.

Neretai prie plaukų skurdumo, prisideda avitaminozė. Normaliam plaukų augimui būtina, kad organizmas pakankamai gautų visą eilę vitaminų (A, B, C, E).

Neželiant barzdai, pirmiausiai reiktų pašalinti sveikatos problemas. Tam reikia kreiptis į gydytoją ir atlikti reikiamus tyrimus. Išanalizavus tyrimų rezultatus, specialistas nustatys barzdos neaugimo priežastis ir paskirs efektyvų gydymo kursą.

 neauga barzda

Jei gydytojų išvados konstatuos, kad su sveikata viskas tvarkoj, teks pasisemti kantrybės ir kažkiek palaukti. Kai tik barzda pradeda želti, dažnai ji auga netolygiai, retais tarpais, plaukeliai nevienodo ilgio ir pan. Dėl to pergyventi nereikia. Jau po, maždaug, dviejų – trijų savaičių, tuščios salelės užsipildys plaukais. Kol pirmoji barzda įgauna vešlų vaizdą, gali praeiti ir mėnuo, ir daugiau.

Svarbu įsivertinti gyvenimo būdą. Norint tapti vešlios barzdos ir kitų plaukų savininku, reikia pradėti sportuoti. Tai gali būti reguliari mankšta, fiziniai pratimai, ilgi pasivaikščiojimai gryname ore. Reiktų atsisakyti rūkymo, alkoholio ir dažno kavos vartojimo.


Reikia vengti stresinių situacijų. Būtina išmokti kovoti su negatyviomis emocijomis ir vidine įtampa. Atsipalaiduoti padeda joga, meditacijos, mėgstamos muzikos klausymas.

Kadangi normalus plaukų augimas sutrinka prie nesubalansuotos mitybos, reikia detaliau pakoreguoti savo mitybos racioną. Valgiaraštyje būtini produktai,gausiai turintys baltymų: kiaušiniai, mėsa, žuvis, riešutai. Nekontroliuojamas cukraus vartojimas priveda prie to, kad plaukai tampa ploni, trapūs ir silpni. Todėl primygtinai rekomenduojama nepiktnaudžiauti saldumynais ir kaip įmanoma, apriboti cukraus vartojimą.
Plaukų augimą stimuliuoja vitaminų kompleksas. Vienas jų – vitaminas A. Trūkstant jo, plaukai išsausėja. Šio vitamino gausu žuvyje, mėsoje, moliūge, morkose.

Vitaminas C. Skatina kraujotaką, praturtina plauko svogūnėlį maistiniais elementais. Jo gausu bulvėse, citrusiniuose vaisiuose, obuoliuose, kopūstuose.
Vitaminas E. Gerina kraujo cirkuliaciją. Jo šaltiniai – saulėgrąžos, riešutai.
Vitaminas B1. Pagerina plaukų augimą, dalyvauja riebalų bei baltymų apykaitoje. Jo gausu kruopose, ankštinėse kultūrose, alaus mielėse.
Vitaminai B3 ir B5, gerina kraujo apytaką. Jų dideli kiekiai yra vištienos mėsoje, kiaušinių tryniuose.
Vitaminas B6. Gerina medžiagų apykaitos procesus. Trūkstant jo organizme, plaukai pradeda slinkti. Jo yra špinatuose, riešutuose, grūdinėse kultūrose.

Biotinas. Priklauso prie vandenyje tirpstančių B grupės vitaminų, bet jį reikia išskirti. Jo trūkumas organizme, priveda prie plaukų neaugimo arba jų netekimo. Jo yra žiediniuose kopūstuose, pupelėse, morkose, bananuose, žuvyje ir kruopose.


Vitaminas B6 (folinė rūgštis). Jis tiesoigiai veikia plaukų storį ir tvirtumą. Šaltiniai – kruopos, riešutai, žirniai.
Pagreitinti plaukų augimą galima specialių medikamentų pagalba. Prieš vartojant juos, būtina pasikonsultuoti su gydytoju – trichologu. Nekontroliuojamas medikamentų vartojimas ar patekimas ant odos, gali būti šalutinio poveikio priežastimi – nuo alerginių reakcijų, iki erekcinės disfunkcijos ir potencijos sumažėjimo.
Jei barzda neauga, o labai norisi, gal verta kreiptis į plastikos chirurgą? Problemą galima išspręsti, persodinant plaukų folikulus, paimtus nuo pakaušio zonos. Tokios operacijos atliekamos ambulatorinėmis sąlygomis ir neturi neigiamų pasekmių. Gali atsirasti smulkūs sudirginimai, bet jie greitai praeina. Tačiau gerų rezultatų po procedūros gali prisieiti laukti iki dviejų metų.

Plaukų augimą ant veido galima aktyvuoti, taikant specialią odos priežiūrą barzdos ir ūsų srityje. Tuo tikslu teks vyrui naudoti įvairias veido kaukes.

Gerą efektą duoda kaukė, pagaminta iš plakto kiaušinio trynio ir garstyčių miltelių. Mišinys įtrinamas į veido odą ir paliekamas 10 – 15 minučių. Procedūra atliekama kas 2 – 3 dienas.

Barzdos išorinis vaizdas gerėja, kai panaudoji veido kaukę iš avižų dribsnių, pieno ir medaus. Ingredientai sumaišomi lygiomis dalimis ir gauta košė uždedama ant veido. Po 20 – ies minučių nuplaunama vandeniu.
Barzdos augimo greitį skatina odos drėkinimas eukalipto skiediniu. Jis ruošiamas, vieną dalį eukalipto aliejaus, sumaišius keturiose dalyse šilto vandens.

Priežasčių, lemiančių barzdos blogą augimą ar neaugimą aplamai, daug. Kiekvienas atvejis individualus, todėl svarbu išsiaiškinti, kas, būtent, trukdo šiam procesui, konkrečiu atveju. Jei prie šio klausimo prieiti kompleksiškai, t.y, pradėti teisingai maitintis, atsisakyti žalingų įpročių, stebėti bendrą organizmo būklę, prižiūrėti veido odą, tai didelė tikimybė, kad atėjus laikui, vyro veidą papuoš vešli, patraukli barzda.