Kaip tapti vyru – modeliu

Būti vyru – modeliu – nereiškia nemokamos prieigos į visas miesto diskotekas, klubus, vakarėlius. Kad tapti vyru – modeliu, reikia labai sunkiai dirbti, paaukoti daug laiko, kantrybės ir jėgų, o po viso šito, būna, patiri fiasko. Bet, nežiūrint į tai, vyrams yra lengviau patekti į modelių biznį, negu moterims ir merginoms todėl, kad vyrams nebūtina taip griežtai laikytis tokių fizinių reikalavimų, kurie yra pateikiami moterims. Jie gali dirbti daugelį metų; kai kurie dar dirba ir būdami virš 50 metų. Jeigu jūs norite žinoti, ar galėtumėt atlikti vyro – modelio statusui, perskaitykite šį straipsnį.

Jūs turite atitikti standartams

Nors reikalavimai vyriškajai išorei ne tokie griežti kaip moterims – modeliams, vis dėl to egzistuoja kai kurie bendri standartai, kuriems jūs turite atitikti, norint tapti vyru – modeliu. Bet, jeigu jūs ir ne visai atitinkate duotiems standartams: per žemas ūgis, ne toks gražus veidas, apkūnoka figūra… nedera pergyventi; jūs vis tiek modelių agentūroje galite rasti darbą. Štai keli punktai, su kuriais jums reikia susipažinti, prieš nusprendžiant tapti vyru – modeliu:

 • Ūgis turi būti tarp 180 – 190 cm.
 • Skirtingai nuo moterų, kurios jau netenka agentūroje darbo, vos sulaukusios 25 metų, jūs galite tapti modeliu ir penkiasdešimties.
 • Vyrai, kuriems nuo 15, iki 25, atstovauja „jaunuolių“ pasiūlos rinką.
 • Vyrai nuo 25, iki 35 metų – „suaugusiųjų vyrų“ pasiūlos rinka.
 • Tipinis vyro – modelio svoris – 63 – 75 kg, bet tai dar priklausys ir nuo kūno masės indekso.
 • Rūbų dydis turi būti 50 – 52.
 • Kaip taisyklė – vyrai – modeliai nebūna su gausiai plaukuota krūtine ir rankomis. Būkite pasiruošę depiliacijoms, prieš pradedant modelio karjerą.
Kaip tapti modeliu

Kaip tapti modeliu

Išsirinkite sau, kokioje modelių srityje jūs norite dirbti

Jūsų pasirinkimas gali nulemti darbo paieškos rezultatus, portfolijo ir tai, kaip jūs pradėsite karjerą. Pavyzdžiui, standartai modeliams, kurie rūbus demonstruoja ant podiumo, skirtingi, negu modeliams, kurie dalyvauja katalogų sudarymuose, reklamose ar rūbų siuvimo fabrikuose, pagal kuriuos rūbai matuojami; kur duodami žymiai platesnių, realesnių ribų standartai.
Štai sritys, kurias jūs galite pasirinkti:

 • Darbas rūbų reklamoje.
 • Darbas įžymiuose madų rūmuose ir su dizaineriais.
 • Darbas tik tam tikruose leidiniuose.
 • Darbas, demonstruojant rūbų madas ant podiumo.
 • Darbas salonuose, kur rūbai demonstruojami vakaronių ir pokylių metu.
 • Darbas žurnalams, laikraščiams, reklaminiams skydams, kitokiai spaudai.
 • Darbas, demonstruojant rūbus kataloguose.
 • Darbas konvencijose arba parodose.
 • Darbas modeliams, besispecializuojantiems kuriose nors kūno dalyse, pavyzdžiui, rankos, kojos, kaklas, šukuosena, pėdos ir taip toliau.
 • Modelio darbas, vaizduojant paprastus, eilinius, įvairaus kūno sudėjimo, vyrus.

Dėmesio pritraukimas

Nors šį žingsnį jūs galite praleisti ir pabandyti iš karto pasirašyti kontraktą su agentu, jums nepakenks, jei jūs pasisemsite preliminarios patirties. Tokiu atveju, pas jus atsiras kažkas, ką galėsite pademonstruoti agentūrai, įsidarbinant. Pabandykite pasirodyti reklamoje, vietinių laikraščių ir žurnalų puslapiuose, televizijos laidose ir net madų demonstravime. Jūs galėtumėte atkreipti į save reikalingų žmonių dėmesį, aplenkiant agentūrų tarpininkus.

 • Tačiau, tai nereiškia, kad jūs turite griebtis bet kokio darbo. Įsiminkite, kad jūs bandote susidaryti savo stilių, išsaugoti savo būseną; todėl nedarykite to, kas būtų žemiau jūsų „ego“
 • Jeigu jūs fotografuojatės, tai nenusirenginėkite iki nuogumo, jeigu jums už tai nesumoka. Jeigu jums pasako, kad fotografuotis reikia nuogam, ir apie honorarus nutyli – bėkite nuo tokių verslininkų kuo toliau. Kitas reikalas, jei tai profesionali firma ir su ja sudarytas kontraktas. Kitaip – kas žino, kur jūsų nuotraukos gali atsidurti ir kokio plauko aferistų rankose. Modelių biznis – dideli pinigai; o kur prasideda dideli pinigai, ten baigiasi sąžinė ir padorumas.
 • Padarykite kelias profesionalias fotonuotraukas. Nors jūs turėsite galimybę vystyti savo portfolijo po kontrakto pasirašymo su agentūra, preliminariai pasidarykite kelias fotonuotraukas. Su jomis jūs atrodysite profesionaliau ir, gal būt, agentai nurodys jums, kokioje modelių srityje, jums geriausiai būtų dirbti. Nesifotografuokite pigiomis „muilinėmis“, o pasisamdykite profesionalų fotografą.
 • Kai dirbate su fotografu, tai pasirašykite su juo specialų susitarimą, vadinamą „Modelio Relizu“. Tada jūs žinosite, koks jūsų nuotraukų likimas bus ateityje, kad nenukeliaus į juodo biznio lankas.
 • Negaiškite laiko su dailininkais, kurie specializuojasi portretiniame žanre. Darykitės modelines nuotraukas, o ne nuotrauką vinjetei.
 • Įsitikinkite, kad jūsų darbe figūruos standartiniai galvos – veido bruožai (headshot) ir keletas nuotraukos, visu ūgiu.
 • Žmonės, kuriems reikalingos jūsų paslaugos, manoma, norės pamatyti, kaip atrodo jūsų stotas, figūra. Todėl, į savo portfolijo, įtraukite nuotraukas visu ūgiu, su šortais, vasariniais marškinėliais.
 • Įtraukite į savo foto galeriją kelias nuotraukas su kasdieniniais, darbo ar ofiso rūbais.
 • Reikalingos ir spalvotos, ir juodai – baltos nuotraukos.
Modelis

Modelis

Venkite sukčių

Kaip nebūtų apmaudu, bet modelių agentūrose vis dažniau pasitaiko sukčių. Jus gali apgauti beveik kiekviename žingsnyje; pradedant brangia foto sesija su įtartinu fotografu ar kontrakto pasirašymu su įtartinos reputacijos agentu. Štai kai kurių įtartinų firmų ir agentų sąrašas, kurių reikėtų vengti:

 • Fotografai, kurie užsiprašo neadekvačias kainas, kad pilnai patenkintų jūsų portfolijo. Kai tik jūs pasirašysite su agentūra kontraktą, jūs ramiai galėsite jį papildyti ir tęsti. Todėl, venkite įkyrių fotografų, kurie siūlo jums portfolijo už tūkstančius, tvirtindami, kad tai vienintelis kelias, susirasti agentą.
 • Agentūros, kurios reikalauja iš jūsų nepamatuoto avanso. Jei agentas reikalauja sumokėti jam ženklią sumą už būsimą jūsų registraciją – bėkite nuo jo kuo toliau. Tikri agentai uždirba tik tada, kai suranda jums darbą ir gauna dalį jūsų pelno. O jau minėtieji aukščiau – kaip taisyklė, nepatikimi, jie turi menką klientūrą, jie gali būti šio biznio naujokai, neturintys patikimų ryšių, ieškant jums darbo.
 • Brangios mokyklos modeliams. Turėkite omenį, kad mokyklų, ruošiančių modelius ir išduodančių atitinkamus diplomus ar sertifikatus – neegzistuoja. Žinoma, jos gali jus išmokyti sceniškai šypsotis, žingsniuoti, pozuoti… bet tam turi būti ir adekvačios paslaugos kainos, kurias įvertinti turite jūs pats. Jeigu jau tokios mokyklos įkyriai garantuoja jums, kad gali surasti tinkamus agentus, paprašykite jų, kad pateiktų nors kelis garsių modelių atvaizdus, kontaktinius duomenis.
 • Žmonės, kurie netikėtai prie jūsų prieina. Ar kas nors, šiuo metu dirbantis modeliu, gali jums papasakoti, kad kažkokiame vakarėlyje, naktiniame klube, restorane, būtų priėjęs žmogus ir pasiūlęs rimtą modelių agentūrą? Žinoma, atsakys kai kurie; pasiūlė, bet tikrai ne rimtą. Deja, tuo vis dažniau užsiima tamsios asmenybės, kurios nori gauti iš jūsų pelną, tiesiog išpučiant jūsų „ego“. O jei dar tokie žmonės siūlo jums neįprastas apmokėjimo formas – nedelsiant ieškokite būdų, kaip jais atsikratyti. Būna atvejų, kai tokie žmonės sugeba įrodyti, kad jų veikla tikrai duoda gerų rezultatų (įrodo konkrečiais pavyzdžiais) – tai, galima sakyti – jums pasisekė.
 • Žmonės, kurie internetu jums siūlo pinigus už asmeninę informaciją. Venkite bet kokių internetinių puslapių, kur žmonės gali pasiūlyti jums pinigus, mainais į jūsų kreditinės kortelės numerį ar kitą jūsų asmeninę informaciją. Tai, prisidengiant agentūrų paieška, bus vagiami asmeniniai ir bankiniai duomenys.

Pagalvokite dėl persikėlimo į didelį miestą

Jeigu jūs rimtai nusiteikęs tapti modeliu, tai jums negalima gyventi miestelyje, kuriame du šviesoforai ir penkios sankryžos. Jūs turite persikelti į Maskvą, Niujorką, Los – Andželą, Londoną, Milaną ar Paryžių. Be abejo, yra ir kitų didelių miestų, savo šalies teritorijoje. Jei jums tokie persikraustymai per brangūs – susiriškite su agentūromis iš namų; o po to, pamatę perspektyvą, tik tada ryžkitės persikraustymui.