Kaip tapti modeliu: patarimai ir rekomendacijos

Daugelis jaunuolių, norinčių tapti modeliais, nusivilia, kai susiduria su įvairių standartų, taikomų modelinėse agentūrose, visuma ir griežtumu. Tai ir ūgis, ir svoris, ir kūno matmenys, proporcijos, bendra išvaizda ir daugelis kitų apribojimų, kurių nereikia laikytis normaliame gyvenime. Ir visi tie reikalavimai nėra iš piršto laužti; tai viso pasaulio modelių agentūrų pripažintos taisyklės ir standartai. Su penkiais pagrindiniais reikalavimais mes jus dabar ir supažindinsime.

Ūgio ir dydžių reikalavimai vyrams – modeliams

Visiems yra aišku, kad modeliniai rūbai siuvami gerokai prieš tai, kol bus demonstruojami ant podiumo ar dalyvaus foto sesijose. Todėl ir nėra aišku, kuris būtent, modelis, juos dėvės. Todėl rūbų dizaineriai, žinodami, kokie yra vyrų – modelių dydžiai, siuva kostiumą vienu egzemplioriumi. Suprantama, dizaineriams ir siuvėjams neprotinga būtų ieškoti žmogaus, pagal kurį reiktų pasiūti bandomąjį ir demonstruojamą kostiumą. Todėl yra žinoma, kad pasiūtas toks rūbas, būtinai tiks bet kuriam vyrui – modeliui.
Visose garsiose modelių agentūrose reikalavimai ganėtinai griežti: vyrų – modelių dydis turi būti nuo 42, iki 44, ūgis – 1,8 – 1,9 m. Būtent ant tokių vyrų gražiausiai ir „sėdi“ kostiumai ir visi kiti rūbai. Todėl nukrypimų nuo tokių standartų pasitaiko labai retai.
Praktikoje yra ir išimčių, kai vyras – modelis žemesnio ūgio, bet idealaus kūno sudėjimo. Todėl foto sesijose, ant nuotraukos, toks modelis atrodo aukštesnis. Praktiškai, tokie vyrai būna priimami dėl kitokių teigiamų savybių ir tik foto sesijoms. Ir tai, jei nuotraukoje turi būti grupė žmonių, tai tokie žemaūgiai jau netinka. Labai negražiai žiūrisi, jei vienas iš kelių modelių – žemesnio ūgio.

Tokie reikalavimai ir tiems, kurie demonstruoja atskiras kūno dalis: gražias rankas, kojų pėdas. Kartais, bet labai retai, gali iškilti būtinumas žemesnio ūgio modeliui, bet toks vyras – modelis šiame biznyje gali dalyvauti tik kaip mėgėjas. Nereikia pamišti, kad modeliniame biznyje taikomi sudėtingi marketingo ėjimai, nuo kurių priklauso firmos sėkmė ir aukšti reitingai.
Pardavimų apimtis nusako ir parduotų blizgių madų žurnalų kiekiai. Jei kartais, nuotraukoje vyrukas bus 50 dydžio ir 1,6 m ūgio, o žurnalas bus išpirktas milijoniniu tiražu – modelių agentūros puls ieškoti būtent tokių vyrų – modelių. Modelių karjera skiriasi nuo kitų tuo, kad čia nėra karjeros laiptelių. Čia daugybė kontroliuojamų faktorių ir rizikos. Kažkas kartą pasakė: „jokie užsiėmimai su treneriu, nepadės mažo ūgio vaikinui sudaryti kontraktą su nacionaline JAV krepšinio lyga, jeigu jaunuolis neatitinka jokių krepšininko standartų“. Taigi – ir čia, modeliniame biznyje, fiziniai duomenys būtini.

Vyrų – modelių faktūra

Vyras – modelis, neturi būti „prisipumpavęs“ raumenų, kadangi kostiumai ant tokių kultūristų nekaip žiūrisi, o siūlės per bicepsus gali pradėti traškėti. Labai raumeningi vyrai dalyvauja modeliavimo biznyje tik išskirtiniais atvejais – tik foto sesijose, kai reikia reklamuoti apatinius rūbus.
Jei jus ir priėmė į agentūrą, o kūnas jūsų per daug masyvus, tai kiekvienas vadovas reikalaus iš jūsų koreguoti kūno linijas, kol nepasieksite reikiamo standarto. Nors mados ir dažnai keičiasi, vyrai – modeliai nuo neatmenamų laikų nešiojo 40 dydžio rūbus. Taip, kad modelių standartai neklauso jokių madų pasikeitimų. Esmė profesijos ta, kad jūs turite demonstruoti mados naujoves, sukuriant nepriekaištingą įvaizdį, kad ir žiūrovai, ir dizaineriai, ir siuvėjai būtų nenuvilti, o pardavimai vis didintų savo apimtis. O jūsų grožis, suteiktas gamtos, ne kas kita, kaip tik tramplinas pakeliui į pasisekimą. Todėl skirkite daug dėmesio savo grožio išlaikymui; tiek fizinio, tiek dvasinio, kuris irgi turi nemažai reikšmės modelių biznyje.

Nuo ko pradėti savo modelio karjerą vaikinui?

Labiausiai tinkamas amžius vaikinui – 13 – 15 metų. Svarbu – noras darbui. Pradėti galima nuo modelių mokyklos, kur galima išmokti visų, tam darbui skirtų ypatumų ir patirties.
Modelių agentūros vaidmuo, siekiant karjeros
Modelių agentūra – tarpininkas tarp modelių ir užsakovų. Daugelis žinomų modelių turi savo vadybininkus, buhalterius, kurie tęsia darbą modelių agentūrose, nes agentūros, pirmoji grandis, kuri siūlo darbą, derasi dėl atlyginimo ir kitų finansinių operacijų, palaiko tinkamą įvaizdį, o geriausios agentūros net rūpinasi ir savo darbuotojų laisvalaikiu.
Agentūra garantuoja savo klientams visus jų reikalavimus ir kokybę, o modeliams – darbą ir atlyginimą. Savo pajamas agentūros skaičiuoja procentais nuo sumos, kurią jiems sumoka užsakovai. Todėl agentūros suinteresuotos, kad modeliai turėtų kuo daugiau darbo.

Ką konkrečiai agentūros daro modelių biznyje?

Įvaizdžio klausima: šukuosena, plaukų spalva, būtini reikmenys klestėjimui.
Finansiniai klausimai: atsakomybė už savalaikį atsiskaitymą už atliktą darbą. Kompensacijos sumokėjimas, jei kartais nepavyksta įvykdyti sutarties reikalavimų su užsakovu.
Užsakymų paieška: modelių aprūpinimas darbu – pagrindinė agentūros užduotis.
Sutarčių sąlygų ir mokamo honoraro aptarimas.
Modelių sauga.
Modelio interesų gynimas ir nepriekaištingas sutarčių, darbo etikos vykdymas ir kitos sąlygos, kurios būna įvardytos sutartyje, kurią pasirašo abi šalys.
Modelio informavimas: vieta, kastingo pravedimo laikas, visų kitų renginių niuansų aptarimas. Modelis neturi teisės savarankiškai tartis su užsakovais dėl vienokių ar kitokių veiksmų.
Specializuotos firmos dirba ne tik su top – žvaigždėmis, bet ir su tais, su kuriais malonu ir lengva dirbti. Modeliai pasilieka sau teisę pakeisti, esant reikalui, modelių agentūrą, bet tai taip pat turi būti įtrauktą į sutarties sąlygas ir sprendžiama individualiai. Bet, kaip rodo praktika, kadrų kaita gerose agentūrose labai maža.

Vaikinas modelis

Modeliai vaikinai

Kaip elgtis kastingo metu?

Atsakymas vienareikšmis – profesionaliai. Jauskitės ir atrodykite, kaip galima geriau. Prieš kastingą ar demonstravimą, gerai išsimiegokite, būkite punktualus. Jeigu kartais iškyla nenumatytos problemos, praneškite savo agentūrai iš anksto, o ne prieš 5 minutes iki pradžios. Surimtėjimas ir susikaupimas prieš kiekvieną renginį. Darbingumas. Parodykite savo klientui, kad galite susitvarkyti su bet kokia užsakovo iškelta užduotimi. Elkitės santūriai ir neutraliai. Visada domėkitės savo aprangos forma arba renkitės taip, kaip paprastai einate į foto sesijas.

Kelios taisyklės tiems, kurie keliauja į foto sesiją.

 • 1. Švarūs plaukai ir lengvas makiažas.
 • 2. Komunikabilumas.
 • 3. Nekramtyti kramtomos gumos.
 • 4. Jokiais būdais nerūkyti.
 • 5. Neflirtuoti.
 • 6. Nekalbėti mobiliuoju telefonu.
 • 7. Išjunkite savo telefono signalo garsą.
 • 8. Su savimi imkite tik nešiojamąjį kompiuterį ir aksesuarus, reikalingus tik kastingui.
 • 9. Gera nuotaika ir šypsena.
 • 10. Rūbai turi atitikti sezonui, būti paprasti, išryškinantys figūrą.
 • 11. Avalynė – švari, pagal sezoną, tinkanti prie aprangos; pageidautina – vieno atspalvio.
 • 12. Prie savęs visada reikia turėti užrašų knygelę.

Modelio portfolio.

Portfolio – tai albumas su nuotraukomis, kuriose pavaizduotas modelis, su geriausiais pavyzdžiais. Suprantama, nuotraukos turi būti padarytos profesionalų, o ne mobiliuoju telefonu. Tai labai svarbus faktorius modelio karjeroje, kadangi jus greičiau pastebės tarp daugelio kitų. Prieš darant portfolio, visada reikia pasitarti su agentūros tos srities specialistu. Aptarkite aprangos variantus, papildomus aksesuarus, kaip teisingai paruošti odą, kokį makiažą pasidaryti ir kt. Turint nepriekaištingą figūrą, geriausiai pasidaryti nuotraukas pilnu ūgiu, su paplūdimio glaudėmis. Atkreipkite dėmesį į patraukliausias kūno zonas ir jas akcentuokite nuotraukose. Išnaudokite savo aktorinius gabumus.

Standartinis portfolio turi 10, 20X 30cm formato nuotraukų.
Būtinai reikalaujama mini – portfolio:

 • 1. Veidas stambiu planu, su rimta mina.
 • 2. Veidas su šypsena.
 • 3. Nuotrauka pilnu ūgiu su kostiumu.
 • 4. Nuotrauka pilnu ūgiu su vakariniu kostiumu.
 • 5. Figūra su apatiniais rūbais.
 • 6. Kelios juodai – baltos nuotraukos.
 • 7. Apie 20 nuotraukų su skirtingais makiažais ir šukuosenomis.

Bet svarbiausia, prieš projektuojant savo portfolio, reikia nuspręsti, kuo užsiimsite vienoje ar kitoje modelių agentūroje: aukšta mada, nuotraukos katalogams, profesionaliems mados – fotografams, rūbų ir šukuosenų reklama, foto sesijomis apatinių rūbų gamintojams ir taip toliau.
Portfolio – neatskiriamoji kiekvieno modelio (vyro ar moters), dalis. Turėkite kantrybės, ir jums būtinai pasiseks.
Patarimas: kuo daugiau foto meistrų įtrauksite į savo stiliaus propagavimą, tuo daugiau šansų, kad jus greičiau pastebės geros firmos. Juk kiekvienas menininkas turi savo stilių, savo žvilgsnį, skonį. Tad, kuo jų daugiau, tuo didesnis pasirinkimas.
O jeigu neturite su kuo pasikonsultuoti, prieš projektuojant portfolio, pasiklausinėkite tų, kurie jau tą kelią praėjo. Jie daug ką gali pasiūlyti ir patarti.

Modelio mityba

Tai, kaip jūs maitinatės, atsispindi ant jūsų veido. Darbo specifika tokia, kad reglamentuoti savo darbo dieną, nėra sąlygų. Todėl belieka tik laikytis maitinimo režimo, kas nėra jau taip paprasta. Tik maitinantis teisingai, vartojant subalansuotą maistą, jūsų oda bus švari ir lygi, plaukai sveiki ir žvilgantys, dantys balti ir sveiki, kūno masė neviršys leistinų normų. Vien jaunyste, pasikliauti negalima. Nors dieta – dalykas rimtas ir individualus, bet vis dėlto, yra tam tikros taisyklės: maistas turi būti įvairus ir sveikas.
Angliavandeniai, riebalai, baltymai, vitaminai, geležis, kalcis, vanduo – štai viskas, ko reikia. Gana to, kad jūs atrodote jaunai ir patraukliai. Tačiau yra produktų, nuo kurių, dirbant modeliu, geriau atsisakyti: sviestas, kiauliena, dešros, kiaušiniai, ledai, pudingai, majonezas, biskvitai, saldainiai, šokoladas, alkoholis. Kiekvienas su savo paslaptimis. Svarbiausia, kad visi produktai būtų švieži; didesnį prioritetą skirkite šviežioms daržovėms ir vaisiams, valgykite mažesnėmis porcijomis, bet dažniau. Plius – fiziniai krūviai.

Kaip tapti vyru – modeliu

Kaip moterims, taip ir vyrams, modelio profesija vienodai patraukli. Mados pasaulyje šiomis dienomis vyrų modelių paklausa didėja. Išorė, kaip taisyklė, įvairialypė – nuo androgininių berniukų, iki pripumpuotų mačo. Ūgis – nuo 180, iki 190 cm, rūbų dydis – nuo 40 iki 44, talijos apimtis – apie 78 cm. Prie to, pageidautina turėti sportinę figūrą, bet ne itin raumeningą, nes, demonstruojant klasikinius rūbus, dideli raumenys trukdo. Šiandien, modelių epochoje, galima atsiversti žvilgantį madų žurnalą ir iš puslapių arba iš viršelio, į jus žvelgs puikūs vyrukai – modeliai. Tačiau su šia profesija darbas ilgai netrunka. Modeliai, dalyvaujantys žavingose foto sesijose, dirba ne daugiau kaip trijose – keturiose kompanijose, o po to pradingsta iš matymo lauko. Taip, kaip skautai – vis ieško naujų veidų, o sukurti super žvaigždę, reikalauja daug laiko ir jėgų. Tai žymiai sunkiau, negu sudalyvauti keliose foto sesijose. Todėl įsitvirtinti šioje profesijoje labai sudėtinga.

Taigi, mieli skaitytojai, nauja, taip vadinama, super modelių era neprasidės, kol nepraeis mada, viskas vienkartinio ir unikalaus – vienos dienos prekė.
Bet jeigu turite ryžto ir užsispyrimo, tapti modeliu ir užkariauti savo vietą ant podiumų, tai, pasitelkus tvirtą charakterį, sulauksite savo „žvaigždės“ dienos ir susiesite savo gyvenimą su šia, patrauklia profesija.