Kaip išsirinkti skirtingų stilių ir skirtingų medžiagų kaklaraištį

Sėkmingai pasirinkti kaklaraištį prie marškinių ar kostiumo – ne visada taip paprasta. Žinoma, jei marškiniai vieno atspalvio, tai ir vieno atspalvio kaklaraištį išsirinkti lengviau. Bet jei marškiniai raštuoti, ornamentuoti, tada su kaklaraiščiu būna sudėtingiau, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio.
Jūs galite būti tiesmukiškas ir pasirinkti bet kokį kaklaraištį. Tačiau, žinant kelias nesudėtingas taisykles, jūs atrodysite profesionaliau ir stilingiau.

Visų pirma, reikia pasirinkti marškinius, o po to tik kaklaraištį, o ne atvirkščiai. Visi marškiniai, nepriklausomai nuo rašto, susideda iš vienos arba dviejų, dominuojančių spalvų. Įsižiūrėkite, kuri spalva jums labiausiai krenta į akį. O išskirti vieną marškinių spalvą, kaip pagrindinę, padės jums pasirinkti ir kaklaraiščio spalvą.


Dryžuoti marškiniai

Jūs drąsiai galite nešioti dryžuotus marškinius ir dryžuotą kaklaraištį, jei laikysitės tam tikrų taisyklių:

  • Dominuojantis marškinių raštas, turi derėti su dominuojančia kaklaraiščio spalva;
  • Kaklaraiščio juostelių dydis skiriasi nuo marškinių juostelių dydžio;

Pavyzdžiui, jeigu jūs vilkite šviesiai žydrius, su siaurais dryželiais marškinius, jums reikia pasirinkti kaklaraištį, su žymiai platesnėmis juostelėmis, negu marškinių. Juostelės turi būti šviesiai žydrios, kad derėtų prie marškinių spalvomis. Gali būti kaklaraištis ir kitokių, prie šviesiai žydrios spalvos tinkančių spalvų dryžiais: žaliais, geltonais ir pan.
Prie tokių marškinių galimi ir kitokių spalvų kaklaraiščių dryžiai; svarbu, kad jie būtų platesni, negu marškinių. Toks marškinių ir kaklaraiščio derinys puikiai atrodys prie tamsiai mėlyno kostiumo.

Kaip išsirinkti kaklaraištį

Kaip išsirinkti kaklaraištį

Languoti marškiniai

Jeigu jūs manote, kad prie languotų marškinių netinka languoti kaklaraiščiai, jūs klystate. Toks derinys tinkamas, jei jūs nebijote atkreipti į save aplinkinių dėmesį.
Čia galioja tokios pat taisyklės, kaip ir su dryžuotais kompleksais. Marškinių ir kaklaraiščio langeliai turi būti skirtingo dydžio. Taip pat svarbu, kad kaklaraiščio langelių spalva atitiktų marškinių langelių spalvoms. Yra griežta taisyklė: mažesni langeliai turi būti ant marškinių, o ne ant kaklaraiščio.
Jūs galite vilkėti languotus marškinius net sy dryžuotu kaklaraiščiu. Jeigu jūs prisilaikote klasikinio stiliaus, tai prie jūsų baltų, šviesiai žydrių ir rožinių vieno atspalvio marškinių, tiks kaklaraiščiai, su stambiais raštais ir spalvotais ornamentais.

Jeigu jums reikia parinkti kaklaraištį į darbą, ofisą, tai mūsų patarimai padės jums. Kaklaraištis – tai, visų pirma, jūsų garderobo aksesuaras. Jis padeda sudaryti bendrą kostiumo visumą. Kaklaraištis pabrėžia jūsų marškinius ir kostiumą ir tarnauja tam, kad sudaryti teigiamą savo šeimininko įvaizdį.
Svarbiausia – pasitikėti savimi su kaklaraiščiu, kurį jūs nešiojate.

Kaip išsirinkti tinkamą kaklaraištį? Stilius ir raštas

Prie ryškių spalvų marškinių, dažniausiai ryšimi ramesnių, blankesnių tonų kaklaraiščiai ir atvirkščiai. Smulkaus rašto kaklaraiščiai labiau tinkami dalykiniam vyrui, dalyvaujant derybose, konferencijose ir pan. Ryškesni, spalvingesni kaklaraiščiai labiau tinkami kasdieniam garderobui.
Jei jūs žinote, kokį kaklaraištį pirkti, tai atiduokite pirmenybę vieno atspalvio, taškuotiems, dryžuotiems ir raštuotiems. Tokie kaklaraiščiai skaitomi klasikiniais ir visada atras tinkamą vietą prie jūsų garderobo.
Vieno atspalvio kaklaraiščiai
Tai tradiciškiausi dalykinio žmogaus garderobo aksesuarai. Toks kaklaraištis, praktiškai, tinka prie bet kokių raštų ar spalvų marškinių. Bet būkite atsargūs; kad jūsų kostiumas nebūtų per daug niūrus arba banalus.


Dryžuoti kaklaraiščiai

Dryžuotieji – yra skaitomi antroje vietoje, pagal dalykinių žmonių garderobo populiarumą. Turėkite omeny, kad dryžuotus kaklaraiščius ryšėti prie dryžuoto kostiumo, variantas netinkamas. Dryžuotas kaklaraištis dera prie dryžuotų marškinių (jei jo dryžiai platesni nei marškinių), o ne prie dryžuoto kostiumo.

Kaklaraiščiai su žirniukais

Jei jums kartais kyla noras pagyvinti savo aprangos komplektą, jums padės kaklaraištis su žirneliais. Jei kartais užsivelkate taškuotus marškinius, tai stambesni kaklaraiščio žirneliai bus kaip tik jums. Ir nors, dalykiniam stiliui, kaklaraiščiai su žirneliais nėra tokie populiarūs, kaip juostuoti ar vieno atspalvio, jums verta turėti savo arsenale ir žirnelius; bent kažkokiam pasiįvairinimui.

Medžiagos kaklaraiščiams

Šilkiniai kaklaraiščiai. Didžiausia dalis kaklaraiščių, skirtų dalykiniam stiliui, gaminami iš šilko, kuris yra laikomas pagrindiniu kaklaraiščių gamybos audiniu. Toks kaklaraištis gali būti nešiojamas įvairiu metų laiku.

Vilnoniai kaklaraiščiai. Tokius kaklaraiščius patogiausia nešioti vėlų rudenį ir žiemą. Jie šilti, nes yra pagaminti iš natūralios vilnos, su pamušalu ar be jo.

Kašmyro kaklaraiščiai. Kaklaraiščiai, pagaminti iš kašmyro audinio, žemiausiai vertinami kaklaraiščiai iš visų kitų audinių. Tačiau rudens ir žiemos periodu, jis labai švelnus, šiltas ir ganėtinai elegantiškas.
Medvilniniai kaklaraiščiai. Tokie kaklaraiščiai tinkami pavasariui ir vasarai. Medvilnė skaitoma gerokai paprastesne, kasdienine medžiaga. Medvilniniai kaklaraiščiai labai lengvi ir neverta jų nešioti prie dalykinių kostiumų.

Lininiai kaklaraiščiai
. Tai irgi daugiau vasarinis variantas. Jie taip pat lengvi, bet ganėtinai šiurkštūs, juos čiupinėjant. Lininius kaklaraiščius reiktų derinti prie plonų medvilninių marškinių ir vasarinio tipo šviesių kostiumų.

Standžiai išausto šilko kaklaraiščiai. Jie sukurti tam, kad juos nešiotų vasarą. Paprastai, jie būna siauri, su kvadratiniu galu.

Šilko žaliavos kaklaraiščiai. Šiais laikais tokie kaklaraiščiai sutinkami itin retai. Bet tokie kaklaraiščiai būdavo nešiojami ir žiemą, ir vasarą, o geriausiai jie atrodė prie lengvo tipo kostiumų, pasiūtų iš lengvos medžiagos.